!!! UWAGA !!! ZMIANA SIEDZIBY BIURA ZWIĄZKU

Informujemy, że od dnia 29 marca 2021 roku siedziba Biura Związku  znajdować się będzie pod adresem  ul. Rynek II 6, 21-100 Lubartów (naprzeciwko starego wejścia do kina).

Link do map google (pinezka) >>>>

 

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW W 2022 ROKU

 

 

Informacja o zamiarze wszczęcia postępowania przetargowego

Oświadczenie właściciela nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

Strona główna

W dniu 17 czerwca 2022 roku Biuro Związku jest nieczynne.

 

Akcja „Eko Piątek” sadzonki za elektroodpady zorganizowana  przez Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej,  przy współpracy z firmą KOMA  Lublin Sp. Z o.o. wraz z  Zakładem Zagospodarowania Odpadów  w Wólce Rokickiej odbyła się 13 maja 2022 roku na placu miejskim przed Ratuszem w Lubartowie.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na odpowiedzialne podejście do segregowania i utylizacji m.in. odpadów niebezpiecznych.

Wydarzenie  cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Lubartowa licznie przybyli na akcję, łącznie oddając 2 tony 120kg elektroodpadów. Wszyscy chętni , w zamian  za przyniesione elektroodpady otrzymali sadzonki i nasiona  roślin ozdobnych.

Czynny udział w akcji wzięły również dzieci z lubartowskich szkól oraz przedszkoli.

Dla dzieci przygotowane były  eko-zabawy i quizy nagradzane drobnymi ekologicznymi upominkami.

Niesamowita frajdą dla dzieci i dużym zainteresowaniem cieszyła się śmieciarka udostępniona  przez firmę KOMA Lublin Sp. Z o.o. Chętne dzieci mogły wsiąść do niej  i od technicznej strony dowiedzieć się jak działa system odbierania odpadów.

Zebrane elektroodpady zabezpieczył i zagospodarował Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej.

 

Nabór na stanowisko: Podinspektor do spraw rozliczeń >>>

 

 

INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH

OD 04.05.2022 R. DO 14.05.2022 R.

PSZOK W BRZOSTÓWCE BĘDZIE NIECZYNNY

 

PRZYPOMNAMY, ŻE W CELU ODDANIA ODPADÓW MIESZKAŃCY MOGĄ SKORZYSTAĆ Z PSZOKÓW W:

  • LUSZAWIE, GMINA OSTRÓWEK, PLAC SKR
  • NOWODWORZE, GMINA LUBARTÓW, OBOK SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

 

Międzynarodowy Dzień ziemi to największe święto ekologiczne na Świecie.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie celebrować ten dzień.

Wspaniała idea celebrowania troski o naszą planetę już od wielu lat łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, przekonań politycznych, wieku czy wykonywanego zawodu.

Cel jest najważniejszy i chodzi tu o naszą Matkę Ziemię .

Dzień Ziemi to czas w którym warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć co zrobić by było lepiej, jak żyć by nie ranić naszej niebieskiej planety. Zastanowić się nad postępowaniem, nad tym czy żyję zgodnie  z rytmem jaki wyznacza nasza Matka Ziemia.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi, zmieniając swoje nawyki, sadząc drzewa i tworząc zielone zaplecze dla płuc naszej planety.

Głównym celem organizacji Dnia Ziemi jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnienie czystych ekologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei  zrównoważonego rozwoju.

Jest to doskonała okazja do uświadomienia zagrożeń naszej planety, zaproponowanie wachlarza ekologicznych  rozwiązań oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem ludzi.

Należy jednak pamiętać, że My mieszkańcy planety Ziemi  powinniśmy dbać o nią każdego dnia, nie tylko w dzień jej święta. Powinniśmy ją pielęgnować, szanować i dziękować jej za trud, który wkłada byśmy mogli cieszyć się pięknem otaczającego na świata.

 

 

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne:

  1. w Nowodworze

- 15.04.2022 r. (Wielki Piątek) w godzinach 10.00-16.00

- 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) w godzinach 10.00-14.00

  1. w Brzostówce

- 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) w godzinach 10.00-14.00

  1. w Luszawie

- 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) w godzinach 10.00-14.00

 

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne:

  1. w Nowodworze

- 15.04.2022 r. (Wielki Piątek) w godzinach 10.00-16.00

- 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) w godzinach 10.00-14.00

  1. w Brzostówce

- 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) w godzinach 10.00-14.00

  1. w Luszawie

- 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) w godzinach 10.00-14.00

 

Obecnie Polacy, którzy zapewnili schronienie uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy mogą liczyć na pomoc finansową od państwa na mocy art. 13 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Dyrektor Biura Związku uprzejmie informuje, że z racji zwiększenia ilości osób zamieszkujących nieruchomość właściciel nieruchomości ma obowiązek złożyć korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Korektę deklaracji można złożyć w Biurze Związku w Lubartowie przy ul. Rynek II 6, przesłać Pocztą Polską lub złożyć za pomocą środków  komunikacji  elektronicznej:

1)      przesyłając deklarację w postaci pliku PDF lub obrazu deklaracji na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , załącznik musi być podpisany bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu,

2)      za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej e-PUAP podpisaną bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy  kwalifikowanego certyfikatu lub profilem zaufanym.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Biurem Związku tel. 818543615, 818542172 wew. 21.