Strona główna

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta Lubartów do udziału w akcji „Cebulki za odpady”.

Akcja odbędzie się  na placu przy ul. Rynek II w Lubartowie w dniu 29 września 2018 r. w godzinach 10.00- 14.00 lub do wyczerpania zapasów.

 

Cebulki kwiatowe można otrzymać w zamian za elektroodpady np.:

- min. 15 szt. baterii

- zużyty mały sprzęt AGD lub RTV

- świetlówki.

Każdy mieszkaniec może otrzymać maksymalnie 3 kapersy z cebulkami kwiatowymi.

Mieszkańcy mogą spotkać się z pracownikami Biura Związku, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące odbioru odpadów i zasad ich segregacji.

 

Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach zadania „Działania edukacyjne  w zakresie selektywnego zbierania odpadów na terenie ZKGZL”.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej zaprasza wszystkich mieszkańców gmin członkowskich ZKGZL do udziału w akcji „Cebulki za odpady” organizowanej podczas Dożynek Gminnych:

  • 15 sierpnia 2018 r. Dożynki Gminne w Skrobowie przy boisku klubu sportowego
  • 19 sierpnia 2018 r. Dożynki Gminne w Ostrówku
  • 2 września 2018 r. Dożynki Gminne w Sernikach
  • 8 września 2018 r. Dożynki Gminne w Ostrowie Lubelskim

 

Cebulki kwiatowe można otrzymać w zamian za elektroodpady np.:

- min. 15 szt. baterii

- zużyty mały sprzęt AGD lub RTV

- świetlówki.

Każdy mieszkaniec może otrzymać maksymalnie 3 kapersy z cebulkami kwiatowymi.

Stoisko ZKGZL będzie czynne w godzinach 12.00- 16.00 lub do wyczerpania zapasów.

W trakcie dożynek mieszkańcy mogą spotkać się z pracownikami Biura Związku, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące odbioru odpadów i zasad ich segregacji.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach zadania „Działania edukacyjne  w zakresie selektywnego zbierania odpadów na terenie ZKGZL”.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje o omyłce pisarskiej polegającej na błędnym oznaczeniu miesięcy lipiec i sierpień 2018 roku w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Lubartów. Poniżej zamieszczono harmonogram z poprawnym oznaczeniem miesięcy. Dni odbioru nie ulegają zmiennie.

Harmonogram (plik .pdf) >>>>

 

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Śmieci kontra środowisko”. odbyło się w dniu 22 czerwca 2018 r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Laureatów wyłoniła komisja w składzie: Pani Aleksandra Jędryszka, o. Bogdan Augustyniak, Pani Małgorzata Wronowska na posiedzeniu w dniu 28 maja 2018 r. W konkursie wzięło udział 22 uczestników, którzy złożyli w sumie 41 prac fotograficznych. Komisja przyznała 3 nagrody
i 7 wyróżnień.

Więcej…

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że 8 czerwca 2018 r. zakończył się nabór Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Wszelkie informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej pozyskał dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Lublinie na realizację zadań z zakresu edukacji ekologicznej ... (czytaj dalej)

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że w dniach 21.04.2018 r. oraz 28.04.2018 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brzostówce będzie czynny w godzinach 8.00 - 12.00.

 

Informujemy że od kwietnia 2018 roku na terenie miejscowości: Rozkopaczew Gmina Ostrów Lubelski i Dębica Kolonia Gmina Ostrówek zmianie ulega harmonogram odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

Harmonogram dla miejscowości Rozkopaczew >>>>

Harmonogram dla miejscowości Dębica Kolonia >>>>

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Lubartowie ul. Nowodworska 14  w dniu 31.03.2018 r. będzie czynny w  godz. 7.00 - 15.00.

Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Brzostówce, Luszawie i Nowodworze w dniu 31.03.2018 roku (sobota) będą czynne w godz. 8.00-15.00.