Kliknij w obrazek aby przejść do aktualnych harmonogramów

Strona główna

Informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Lubartowie, na ul. Nowodworskiej 14,  w Wigilię (24.12.2018 r.- poniedziałek) i Sylwestra (31.12.2018 r.- poniedziałek) czynny będzie w godzinach 7-15.

 

 

W czwartek, 29 listopada w warszawskim Teatrze Capitol odbył się finał XIX edycji Konkursu Puchar Recyklingu.

Konkurs o Puchar Recyklingu, organizowany przez „Przegląd Komunalny”  od 2000 r., jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Do konkursu zgłosiło się blisko 170 uczestników, tym bardziej na uwagę zasługuje wysoki wynik naszego Związku. Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej otrzymał nagrodę główną w kategorii Debiut roku „Lider zbiórki tworzyw”  w konkursie „Puchar Recyklingu”.

Podczas uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień Związek reprezentowała Pani Ewa Badyoczek-Brzyska, Dyrektor Biura Związku.

Serdecznie Państwu dziękujemy za przykładną segregację!

To nasz wspólny sukces!

 

ZWIĄZEK KOMUNALNY GMIN ZIEMI LUBARTOWSKIEJ INFORMUJE, ŻE W DNIU 28.11.2018 ROKU PSZOK W BRZOSTÓWCE BĘDZIE NIECZYNNY.

W ZASTĘPSTWIE PSZOK BĘDZIE OTWARTY

W DNIU 29.11.2018 ROKU (CZWARTEK)

W GODZINACH 10.00-18.00.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że 12 listopada 2018 r. odbiory odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Mieście Lubartów będą odbywały się zgodnie z harmonogramem. Bez zmian pozostają również terminy odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych na terenie całego Związku.
Natomiast 12 listopada 2018 r. zmianie ulega termin odbioru odpadów w miejscowości Rozkopaczew. Odbędzie się on w następujących dniach:
- 13 listopada 2018 r. – odpady komunalne zmieszane oraz papier i tektura
- 14 listopada 2018 r. – popiół oraz odpady bio (zielone).
Prosimy o wystawienie odpadów we wskazanych terminach do godziny 7.00.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje mieszkańców, iż w dniu 12 listopada 2018 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lubartowie przy ul. Nowodworskiej 14 będzie nieczynny z uwagi na dzień ustawowo wolny od pracy.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje mieszkańców nieruchomości zamieszkałych w Rozkopaczewie, iż w dniu 12 listopada 2018 r. firma EKO-TRANS Sp. z o. o. nie będzie odbierała odpadów zgodnie
z harmonogramem z uwagi na dzień ustawowo wolny od pracy.

W związku z powyższym ustalono następujące terminy odbioru odpadów:

- 13 listopada 2018 r. – odpady komunalne zmieszane oraz papier i tektura

- 14 listopada 2018 r. – popiół oraz odpady bio (zielone).

Prosimy o wystawienie odpadów we wskazanych terminach do godziny 7.00.

 

Szanowni Państwo,

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej po raz kolejny przystąpił do Konkursu „Przeglądu Komunalnego” organizowanego od 2000 r. o Puchar Recyklingu, który jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie.

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Konkursu o Puchar Recyklingu doceniła starania oraz zaangażowanie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej w selektywnej zbiórce odpadów komunalnych, który został laureatem konkursu o Puchar Recyklingu. Nagrodę odbierzemy w teatrze Capitol w Warszawie, podczas finału, który będzie towarzyszyć wielkiemu wydarzeniu jakim jest Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska Envicon Environment.

Serdecznie Państwu dziękujemy za otwartość na działania Związku w zakresie wdrażania selektywnej zbiórki odpadów, mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze wyniki będą jeszcze lepsze.

Szczegółowe informacje przekażemy Państwu po uroczystym wręczeniu nagród.

 

 

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu II naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 17.10.2018 r. do dnia 30.11.2018 r.

Zgłoszenia należy składać w Biurze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej

ul. Lubelska 68

21-100 Lubartów

tel. 508 561 738, 81 854 36 15

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl – Zakładka Usuń azbestPrzewodnik Krok po kroku.

Jednocześnie informuję, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w roku 2019 po realizacji Zgłoszeń lokalizacji złożonych w ramach I naboru.

Pliki do pobrania:

- Zał. 1 Zgłoszenie lokalizacji >>>

- oświadczenie - azbest zdemontowany >>>

- oświadczenie - nie wniesienie sprzeciwu >>>

 

Bezpieczni bez azbestu - film informacyjny projektu

https://www.youtube.com/watch?v=0ZQ5zsH9zic

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że w dniu 13 października 2018 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Luszawie będzie nieczynny z powodów technicznych.

"Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że w dniu 13 października 2018 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Luszawie będzie nieczynny z powodów technicznych"