Kliknij w obrazek aby przejść do aktualnych harmonogramów

Strona główna

Plik pdf sprawozdania do pobrania >>>>

 

Informujemy, że 30 grudnia 2016 roku kasa będzie czynna do godz. 12.00.

 

PSZOK w Wigilię (24 grudnia - sobota) oraz Sylwester (31 grudnia - sobota) będzie nieczynny.

 

Z dniem 1 stycznia 2017 roku na podstawie Uchwały Nr XV/49/2016 Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej z dnia 18 lipca 2016 roku Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej stanie się odbiorcą odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. Tym samym Związek zacznie odbierać odpady komunalne od firm, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i innych instytucji. Zanim to jednak nastąpi właściciele tych nieruchomości muszą do 30 listopada 2016 roku złożyć w siedzibie ZKGZL lub w  Urzędzie Gminy właściwym ze względu na miejsce położenia nieruchomości deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowymi zasadami zostaną także objęte rodzinne ogrody działkowe, cmentarze i zespoły garażowe.

Zgodnie z regulaminem przyjętym przez Zgromadzenie Związku inne będą wymogi dotyczące minimalnej wielkości pojemnika na odpady dla firm, a inne dla szkół, przedszkoli czy dla szpitala. Stawki opłaty za gospodarowanie odpadami określone są w uchwale Nr XII/37/2016 Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej z dnia 15 marca 2016r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty, ustalenia ryczałtowej stawki opłaty dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe oraz stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności.

Jednocześnie przypominamy, że firmy muszą nadal posiadać indywidualnie umowy na wywóz odpadów poprodukcyjnych, a systemem objęte będą jedynie odpady komunalne, które będą odbierane zgodnie z harmonogramem.

Wszelkie informacje można uzyskać w biurze Związku przy ulicy Lubelskiej 68
w Lubartowie lub telefonicznie – tel. 818543615

Wzór i termin złożenia deklaracji określa Uchwała Nr XV/50/2016 Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej z dnia 18 lipca 2016 roku w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej, warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz wykazu dokumentów potwierdzających dane zawarte w deklaracji

Minimalna pojemność pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych w zależności od charakteru działalności gospodarczej, sposobu zbiórki i liczby pracowników ilustruje załączona tabela >>>>

 

Regulamin - akredytacja   (.pdf) (.doc)

Zgłoszenie - akredytacja   (.pdf) (.doc)

 

W związku z podjęciem Uchwały Nr XV/50/2016 Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej z dnia 18 lipca 2016 roku w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej, warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz wykazu dokumentów potwierdzających dane zawarte w deklaracji, informujemy o wprowadzeniu nowych wzorów deklaracji , które dostępne są w zakładce MATERIAŁY DO PODRANIA >>>>

 

ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW W WÓLCE ROKICKIEJ

ogłasza nabór na wolne stanowiska:

Urzędnicze:

1. Specjalisty d.s kadr i sekretariatu, w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej - pełna treść ogłoszenia do pobrania >>>>

2. Głównego energetyka-kierownika Działu biologicznego przetwarzania odpadów, w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej - pełna treść ogłoszenia do pobrania >>>>

3. Głównego mechanika-kierownika Działu mechanicznego przetwarzania odpadów, w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej pełna treść ogłoszenia do pobrania >>>>

 

Pomocnicze i Obsługi:

1. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej ogłasza I nabór pracowników pomocniczych i obsługi pełna treść ogłoszenia wraz z określonymi stanowiskami do pobrania >>>>

 

Pliki do pobrania:

Regulamin naboru (plik pdf do pobrania) - (plik word do pobrania)

Kwestionariusz osobowy (plik pdf do pobrania)(plik word do pobrania)

 

Propozycje poprawek Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie do Regulaminu utrzymania czystości

Plik do pobrania >>>

 

Zarząd Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie propozycji zmian w uchwałach związanych z systemem gospodarowania odpadami komunalnymi.

Spotkanie odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Lubartów dnia 1 czerwca 2016 r o godzinie 16:00.

 

Prace przy budowie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Rokitnie idą pełną parą. W wakacje planowane są pierwsze rozruchy maszyn i rekrutacja pracowników.

Już niebawem w Rokitnie pod Lubartowem znajdzie się sortownia odpadów komunalnych wraz z instalacją do produkcji paliwa alternatywnego. Ale to nie jedyny element Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który buduje Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej. Przy sortowni powstanie instalacja fermentacji odpadów organicznych, punkt demontażu odpadów wielkogabarytowych, punkt tymczasowego składowania odpadów niebezpiecznych (pochodzących ze zbiórek od mieszkańców) oraz punkt przerobu odpadów budowlanych. W Zakładzie zostaną zastosowane innowacyjne w skali naszego kraju rozwiązania.

Przedsięwzięcie wykonuje spółka Instal Warszawa S.A.

Prace przy budowie ZZO ruszyły w kwietniu tego roku. - Jesteśmy na półmetku inwestycji – informuje Krzysztof Grzegorczyk, kierownik projektu. - Roboty są wykonywane równolegle. Jednocześnie powstaje hala sortowni, instalacja fermentacji, budynek socjalno – biurowy. Zakończony jest już zbiornik numer trzy, który służy do suchej fermentacji biogazu oraz konstrukcja hali sortowni, łącznie z przykryciem dachu. Systematycznie sprowadzany jest i montowany sprzęt – dodaje. A ten trafi do Rokitna nie tylko z Polski, ale też z Włoch, Irlandii, Holandii i Austrii.

Jak zapowiada Grzegorz Fura, kierownik budowy wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie ukończona przed terminem. - Na budowie codziennie pracuje sto osób. Prace idą szybciej niż zakładaliśmy – wyjaśnia. Zanim jednak z końcem listopada sortownia rozpocznie prace,  planowane są pierwsze rozruchy maszyn. - Pierwsze rozruchy, tzw. na sucho uruchomimy prawdopodobnie na początku sierpnia. Obecnie trwa montaż urządzeń linii sortowniczej – dodaje Fura.

W ZZO pracę znajdzie około 50 osób. Poszukiwani będą pracownicy zarówno do samego sortowania, jak i operatorzy urządzeń mechanicznych, technolodzy procesów przetwarzania odpadów i fermentacji, czy ci na stanowiska administracyjne. Szczegóły dotyczące rekrutacji poznamy latem. Wcześniej zostanie wyłoniony operator, który pokieruje Zakładem.

Do ZZO trafią odpady komunalne z Lublina oraz z terenu pięciu gmin członkowskich Związku. Sortownia będzie w stanie przetworzyć 37 tys. ton odpadów komunalnych rocznie.

Inwestycja powstaje ze środków Szwajcarsko -Polskiego Programu Współpracy oraz samorządów zrzeszonych w Związku przy współudziale Miasta Lublin. Całość ma kosztować 48,8 mln zł.