Strona główna

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że z powodu zamknięcia przejazdu przez ul. Cmentarną w dniu 2 listopada 2017r. odbiór odpadów komunalnych oraz frakcji suchej z ul. Cmentarnej odbędzie się w dniu 6 listopada 2017r. (poniedziałek).

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej jak co roku wspomagał przedszkola i szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” poprzez wyposażenie uczestników w rękawice oraz worki. Zebrane odpady zostały uprzątnięte przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej.

W akcji wzięło udział 18  szkól i 2 przedszkola.

Tegoroczna edycja  Akcji Sprzątanie Świata odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci- są surowce”. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ) albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej zaprasza do udziału w akcji „Sprzątania świata”. W ramach akcji zapewniamy worki na odpady, rękawice oraz bezpłatny odbiór odpadów.

Szczegółowe informacje w Biurze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej oraz telefonicznie 81 854 36 15.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje mieszkańców gmin członkowskich o otwarciu trzech nowych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów  Komunalnych (PSZOK) w miejscowościach:

Brzostówka (za stacją benzynową).

Godziny otwarcia:

w środy od 1000 do 1800

w soboty od 800 do 1600

 

Luszawa (plac SKR).

Godziny otwarcia:

w środy od 800 do 1600

w soboty od 1000 do 1800

 

Nowodwór (obok schroniska dla zwierząt).

Godziny otwarcia:

we wtorki od 800 do 1600

w soboty od 1000 do 1800

Regulaminy Punktów selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępne są
w PSZOKach oraz na stronie Związku www.zwiazekgmin.lubartow.pl pod nazwą PSZOK - bezpośredni link tutaj >>>>

 

Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych powstały w ramach projektu „Budowa nowoczesnego systemu gospodarki odpadami, rekultywacja nieczynnych składowisk oraz usuwanie azbestu na terenie gmin należących do Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

 

W związku z planowaną zmianą Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej poniżej zamieszczamy projekt „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej”

Wszelkie uwagi i propozycje zmian prosimy zgłaszać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Plik projektu do pobrania >>>>

 

Szanowni Państwo,

pragniemy przypomnieć, że do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który znajduję się  w Lubartowie przy  ul. Nowodworskiej 14, można nieodpłatnie dostarczyć odpady zebrane selektywnie, m.in. : odpady zielone, papier i tektura,odpady elektroniczne i elektryczne, opakowania ze szkła, popiół. 
Regulamin PSZOK tutaj. (link)

PSZOK czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10 00 – 18 00

Dostarczając odpady należy posiadać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Zachęcamy do korzystania z Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych .

 

Szanowni Państwo,

w związku z odbiorem odpadów wielkogabarytowych przypominamy, że sprzęt elektroniczny, elektryczny - RTV i AGD musi być kompletny.

 

W związku z przebudową budynku Gimnazjum nr 2, informujemy, że wejście do Biura Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej zostaje przeniesione od strony boiska.

 

Informujemy, że w piątek 14.04.2017 roku kasa będzie czynna do godziny 11.30.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej pragnie poinformować, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczący się przy ul. Nowodworskiej 14 w Lubartowie , w sobotę 15.04.2017 roku będzie czynny w godz. 7.00-15.00.